Anglia

Najwyższym szczytem leżącym na obszarze Anglii jest Scafell Pike, który wznosi się na wysokość 978 m n.p.m.


Swą podróż na wierzchołek zaczynamy nad jeziorem Wasdale, znajdującym się w dolinie o tej samej nazwie. Obszar ten znajduje się w tzw. Krainie Jezior (Lake District) - jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku w całej Wielkiej Brytanii. Tereny położone na większych wysokość w tej krainie objęte są parkiem narodowym. Większość wzniesień otaczających jezioro pokryta jest gęstymi mchami, których zieleń nadaje temu miejscu niezwykły klimat.
Wspinając się na najwyższy szczyt Anglii po drodze mijamy kilka strumyków i ciągle w zasięgu wzroku mamy największe zbiorniki wodne.


Po nieco ponad dwóch godzinach marszu docieramy na miejsce. Ze szczytu Scafell Pike możemy podziwiać doliny, które na długo zapadną nam w pamięć. Przy bezchmurnym niebie możemy stąd podziwiać tereny odległe o dziesiątki kilometrów.


Chcesz się nauczyć języka angielskiego? Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, to z pewnością w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znajdziesz jedną z placówek szkoły językowej Euro-lingua. Sprawdź ofertę - Angielski Ursus i jeszcze w tym roku przełam bariery językowe. Placówki znajdują się w większości warszawskich dzielnic, oprócz języka angielksiego oferowane są m.in. kursy języka niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, norweskiego czy nawet chińskiego.

Artykuły