Alaska

Chciałbyś wreszcie odpocząć od pędzącej cywilizacji? Ale mimo wszystko wolałbyś nieco zimniejsze wakacje, bo nie chciałbyś się użerać z milionami moskitów. Świetną opcją wydaje się więc Alaska. Niepozorne pustkowie tętni atrakcjami turystycznymi. Trudno w to uwierzyć, ponieważ wielu ludziom to miejsce kojarzy się ze srogą zimą i łosiami przechadzającymi się po ulicach. W Alasce drzemie jednak naturalne piękno którego odkrywanie może sprawić naprawdę wiele przyjemności i zaciekawić. Miłośnicy dzikiej przyrody znajdą tutaj swój raj. W trosce o bezpieczeństwo turystów wybudowano specjalne platformy stwarzające doskonałe warunki do obserwacji dzikich zwierząt. Znajdują się one zaledwie kilka kilometrów za większymi miastami. Właśnie w tym miejscu zaczynają się prawdziwe zmagania dzikich zwierząt z surowym klimatem. Prawdziwe emocje spotkają ludzi obserwujących niedźwiedzie brunatne na wyspie Kodiak. Ponadto na Alasce występuje prawdziwe bogactwo dzikich ptaków. Szacuje się że występuje tu ich kilkaset gatunków.
Wymarzony wyjazd wakacyjny mogą zniweczyć problemy z Twoim motocyklem? Na szczęście jest na to sposób. Przed podróżą zadbaj wybierz się na przegląda i zadbaj wreszcie porządnie o stan techniczny swojego jednośladu. Dzięki wizycie w warsztacie Naprawialni będziesz mógł zapomnieć o wszelkich nieprzyjemnych niespodziankach podczas podróży.

Turysta podczas poznawania Alaski dochodzi do wniosku że jest tu olbrzymia ilość terenu zupełnie nietkniętego przez człowieka. Idealnym miejscem dla podróżnika jest zatoka Glacier Bay. Oprócz takich atrakcji jak łowienie ryb w przejrzyście czystej wodzie, polowania, bardzo popularne są tu również wyprawy kajakowe wzdłuż linii brzegowych pod majestatycznymi dachami z lodu. Naturalne piękno Alaski można ujrzeć na zboczach TwinPeaks. Prawdziwy fenomen wśród turystów wiedzie jednak Park Narodowy Juneau i jego niesamowite lodowe jaskinie. W jaskini lodowej człowiek ma wrażenie jakby znajdował się w bajce. Magiczna kopuła z błękitnego lodu wprowadza w oszałamiający nastrój. Dziwne cudo natury jest prawdziwą dumą Alaski i zapiera dech w piersiach.
Myśląc o Alasce nie można zapomnieć o wielkiej gorączce złota. Od czasu kiedy pierwsi szczęściarze natrafili na pierwszą żyłę tego kruszcu zaczęto masowo próbować szczęścia. Zdarzenia te stały się równolegle w tym samym czasie co upadki banków i kryzys finansowy. Widmo zdobycia natychmiastowej fortuny wywołało pospolite ruszenie. Nie brakowało zdesperowanych biznesmenów którzy utracili majątki ale też zwykłych poszukiwaczy przygód. Miasta nie wypuszczały śmiałków jednak bez odpowiedniego wyposażenia. W efekcie miasta te uzyskały kilkakrotnie większe zyski z wyposażania poszukiwaczy złota niż zyski realnie przychodzące z Alaski w formie czystego złota. W dzisiejszych czasach stare kopalnie złota są udostępnione do zwiedzania. Turyści mogą również spróbować własnych sił w tradycyjnym wypłukiwaniu piasku z rzeki.Artykuły